חנות עזרי ההדרכה שלי
המחשות כלליות
עזרי הדרכה דרום
עזרי הדרכה מרכז
הפעלות ושעשועים בטיול
ספרים בידיעת הארץ
12/01/2020 - החל מ- 12 בינואר יחדול אתר זה מלהיות אתר מכירה ויהפוך לאתר תוכן בלבד. החנות באתר זה מבוטלת ועוברת לאתר חדש שכתובתו: www.ariebar.com למעבר לאתר החדש הקש על ההודעה
29/12/2019 - מדריכים יקרים, לא ניתן לטפל בהזמנות שערכם פחות מ-100 ש"ח, עמכם הסליחה!
29/12/2019 - עידכון חשוב! האתר נכנס בימים אלה לשדרוג, יעודכנו חומרים חדשים ותתאפשר גישה מהאתר לדפי הפייסבוק ובהם תהיה אפשרות להוריד המחשות ועזרי הדרכה בחינם.
29/12/2019 - אני שמח לבשר לכולם שבקרוב ייפתח אתר חדש ומשודרג עם מערכת הזמנות משוכללת
24/11/2018 - לרכישת עזרי הדרכה יש ליצור קשר ישירות ולתאם תשלום ומסירה! יצירת קשר בנייד: 050-8392544
19/07/2017 - הודעה חשובה! עקב שינוי בחוקי האבטחה של כרטיסי האשראי, קיימת בעייה לחייב עסקאות באמצעות כרטיסים , ניתן לרכוש באמצעות משלוח המחאה או יצירת קשר טלפוני והעברת סכום הרכישה במפגש או בהעברה לחשבון הבנק.
רישום לרשימת התפוצה
 רישום
יצירת קשר
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:

לוגו תיירות

למעבר לדף המחשות להורדה לחץ על הבאנר הזה:

תמונה חדשה

להצטרפות לדף ארגז כלים בפייסבוק
לחץ כאן

להצטרפות לדף אוהדים בפייסבוק 
לחץ כאן

 

 

עזרי הדרכה והמחשות ספרים בידיעת הארץ ספרים למורי דרך 
ארץ רבת גבולות

ארץ רבת גבולות

"גבולות מדיניים הם קצה הסכין שעליו תלויים המקורות המודרניים של מלחמה ושלום, חיים ומוות של יחידים ואומות'. דברים אלו שאמר מדינאי בריטי לפני כמאה שנה תקפים גם כיום. גבולות בין - לאומיים משקפים על - פי - רוב את שיווי המשקל שהיה קיים בין הכוחות המדיניים שעיצבו את קו הגבול בעת קביעתו, וקווי גבול אלו נוטים להישאר קבועים גם אם משתנה מאזן הכוחות. לא כך קרה וקורה בארץ - ישראל. גבולותיה של ארץ - ישראל עומדים היום במרכז הדיון הציבורי הפוליטי בארץ. ברקע דיונים אלו עומדות החלטות שנקבעו במאתיים השנים האחרונות. בפרק זמן זה נשתנו גבולותיה של 'ארץ רבת גבולות' זו פעמים רבות, יותר מכל מדינה אחרת, עד שאין כמעט אפשרות למצוא בשום אטלס את גבולה המדויק של מדינת ישראל, ותהליך זה טרם הושלם. הספר עוסק בשלב הראשון של תהליך קביעת גבולותיה של ארץ - ישראל בעת החדשה, בין השנים 1830 - 1947. מבחינה גיאוגרפית הוא כולל את המרחב המזרח תיכוני, שממנו נגזרה הטריטוריה שעוצבה מחדש כארץ - ישראל בשנים האלה נקבעו גבולות הארץ על - ידי הסכמים בין - לאומיים (ולא כתוצאה ממלחמות והחלטות חד - צדדיות) ועוצבו החלטות המשפיעות על גבולות מדינת ישראל כיום ויש להניח כי ישפיעו גם על גבולות העתיד. הספר סוקר את התהליכים המדיניים - פוליטיים שעמדו מאחורי החלטות התיחום של ארץ - ישראל בתקופות השונות ומציג את הנימוקים השונים שבהם השתמשו הצדדים בעת המשא - ומתן על התיחומים המדויקים של קווי הגבול. תקופתן של ההחלטות שנתקבלו בפרק הזמן היא חזקה כל - כך שלמעשה גבולות ההווה חוזרים לקווים שנקבעו קודם לכן, אף שהארץ עברה שינויים מדיניים, מלחמות ותיחומים ארעיים רבים. בכל הנוגע לגבולות ארץ - ישראל נראה כי העבר הוא חלק מההווה ואף ישפיע על העתיד. פרופ' גדעון ביגר הוא איש החוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת תל - אביב. מחקריו עוסקים בעקר בגיאוגרפיה ההיסטורית של ארץ - ישראל בעת החדשה ומתוכם נגזר עיסוקו בתהליכים לקביעת גבולות מדיניים. היה חבר בצוות המשא - ומתן עם סוריה על קביעת הגבול בין שתי המדינות.

מחירון: 85
מחיר: 60
הוסף לסל הקניות
אריה בר - אסא 27, באר-שבע 84465 | נייד: 050-8392544 | ariebar@gmail.com
אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים - אפסייט
קישורים